وعده و وعیدهای دو رئیس جمهور    (خاتمی و احمدی نژاد)

سخنان خاتمی در مورد شهرستان بافت (۱۳۸۲) :


بافت يك شهر تازه‌روييده در جغرافياي ايران نيست، بلكه بيش از پنج‌ هزار سال سابقه‌ي تمدني و فرهنگي دارد.

حجت‌الاسلام‌والسلمين «سيدمحمد خاتمي» رييس‌جمهور در جريان سفر دوروزه‌ي خود به استان كرمان در ۱۳۸۳وارد بافت شد و در جمع پرشور مردم اين شهر با بيان اين كه بافت جزو مناطق سردسير كرمان است ولي گرماي قلبهاي مهربان آن از آفتاب آسمان گرم‌تر است، از مردم اين شهر به عنوان مردمي شريف، آگاه، ديندار و آزادي‌خواه كه در طول تاريخ منشا خدمات و آفرينش‌ها و خيرات فراوان بوده‌اند، ياد كرد.

وي خاطرنشان كرد كه آثار تاريخي يافت‌شده در تپه‌هاي اين شهر نشان مي‌دهد كه بيش از 4 هزار سال تمدن و فرهنگ و زندگي در آن جريان داشته است. مركز اين شهر مركز بيداري و دينداري بوده است و در همه‌ي عرصه‌هاي حيات اجتماعي ايران از جمله در جريان انقلاب بزرگ اسلامي و در حافظه‌ي 8 سال دفاع مقدس شاهد 508 شهيد گلگون كفن، 1430 جانباز و 73 آزاده‌ي سرافراز است؛ سرمايه‌اي كه مردم آن براي اسلام، ايران و تماميت ارضي پرداختند.

وي با گراميداشت ياد بزرگان اين منطقه افزود: اينجا سرزمين عشاير پاكدل است. انسانهايي كه جانشان صفاي طبيعت دارد و روانشان زلال عشق، استعدادهاي فراوان بافت غيرقابل انكار است. بسياري از تحصيلكرده‌هاي استان كرمان و ايران از اينجا برخاسته‌اند. وجود دو واحد دانشگاهي مژده رشد و پرورش دختر خانم‌ها و آقا پسرهاي عزيز را مي‌دهد كه اميدواريم با گسترش فضاي دانشگاهي در اين شهر بازهم شاهد پيشرفت هرچه بيشترش باشيم.

خاتمي به استعدادهاي كم‌نظير ان شهر اشاره كرد و افزود: اين شهر در توليد گندم مقام اول را دارد. در توليد پنبه مقام اول جنوب شرقي ايران را دارد. در دامداري داراي مقام دوم كشور است، از حيث توليد گل در مقام اول است و اينها نشان‌دهنده‌ي پيشرفت و استعدادهاي كم‌نظير اين شهر است و سرمايه‌ي بزرگتر مردم، متواضع و هوشمند اين شهر هستند.

رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنانش به محروميت‌هاي مضاعف و خشكسالي‌هاي پياپي اين شهر نيز اشاره كرد و از خداوند منان است كه رحمت خود را نصيب ملت ايران به خصوص مردم بافت كند.

وي افزود: قبل از آمدن به اين شهر تصميم گرفته شد وامهاي كشاورزان بدون جريمه حداقل دو سال استمهال شود.

خاتمي ادامه داد: بافت به لحاظ معدني نيز مستعد است و يكي از بهترين ذخاير كروم را دارد ولي به اين شهر جفا شده است و احداث كارخانه كروم را كه تاكنون وعده داده بودند، عملي نكرده‌اند.

وي از علل و عوامل اين مساله را اين امر عنوان كرد كه قرار بوده اين كارخانه از سوي بخش خصوصي احداث شود و گفت: اميدوارم بازار توسعه‌ي فني تا قبل از پايان اين دولت، عمليات احداث اين كارخانه را انجام دهد.

وي با بيان اينكه بايد قولهاي داده‌شده‌اي كه عملي نشده است را جبران كنيم، گفت: با احداث چند كارخانه‌ي ديگر اين استعدادهاي اين شهر به فعليت خواهد رسيد.

خاتمي در ادامه با تشكر از وزير صنايع و معادن از وي خواست تا ترتيبي بدهد كه استعدادهاي صنعتي بافت با احداث چند كارخانه‌ي ديگري به فعليت برسد.

وي مسأله‌ي مرتع‌داري و ساماندهي عشاير را امر مهمي خواند و افزود: احداث راههايي با هزينه‌اي بالغ بر 8 هزار ميليون ريال با پيشرفت 70 درصد، گامي در جهت بهبود است و بايد كوشيد تا 30 درصد ديگر نيز با سرعت عمل راه‌اندازي شود.

خاتمي آبرساني روستايي و به طور كلي براي شهر بافت را امري حياتي ذكر كرد و اظهار داشت: پيشرفت روستايي 30 درصد بوده است و در سال آينده بايد امكانات بيشتري در اختيار قرار داده شود.

وي به سد شهر بافت كه تا پايان امسال به بهره‌داري مي‌رسد نيز اشاره كرد و افزود: احداث دو سد ديگر نيز در دست مطالعه است.

سخنان احمدی نژاد در مورد شهرستان بافت (۱۳۸۶) :

به گزارش ايرنا، محمود احمدي نژاد رييس جمهوري روز شنبه در چهارمين وآخرين روز از سفرش به كرمان در جمع مردم شهرستان بافت افزود: دشمنان ‪۲۸‬ سال عليه ملت ما فتنه انگيزي كردند، اما به فضل خدا ملت ايران روز به روز مقتدر تر و پيشرفته‌تر از گذشته است و دشمنان ضعيف تر ،حقيرتر و رسوا تر هستند.

رييس جمهوري تصريح كرد:درموضوع هسته‌اي ملت ايران محكم ايستاده و حتي يك قدم از حقوق خود عقب نشيني نخواهد كرد و تا فتح قله‌هاي افتخار پيش خواهد رفت.

احمدي نژاد ادامه داد: مشكل امروز عالم اين است كه عده‌اي زورگو و خودخواه از انديشه پيامبران فاصله گرفته‌اند و بخاطر فاصله گرفتن از خدا، سرتاسر زندگي شان از دشمني، چپاول، تجاوز، دروغگويي و اشغال سرزمين ديگران پر شده است.

رييس جمهوري اظهار داشت: مشكل اين است كه افرادي به جاي اينكه خدا را ناظر ببينند و به سمت عمل صالح و عشق به انسانها قدم بردارند،به دنبال تسلط بر ملتها و تامين منافع گروه، حزب و دسته خود هستند.

احمدي نژاد افزود: اين قدرتهاي زورگو و اين افراد خودخواه اگر فرصتي براي حكومت پيدا كنند از اين فرصت براي تبعيض، چپاول و پركردن جيب‌ها و تحقق تمايلات شخصي و گروهي خود استفاده مي‌كنند .

رييس جمهوري با تاكيد بر اينكه خداي بزرگ بيني قدرتمندان و زورگويان را به خاك خواهد ماليد، گفت: آنها با همين انديشه امروز در تلاش هستند كه در مقابل حركت پرشتاب ملت ايران به سمت قله‌هاي ترقي مانع ايجاد كنند .

احمدي نژاد دربخش ديگري از سخنان خود برتلاش دولت و ملت براي ساختن كشورتاكيد كرد و بااشاره به اينكه در گذشته آنطور كه بايد و شايد براي سازندگي بافت تلاش نشده، گفت كه در جلسه شب گذشته دولت تصميمات خوبي براي شهرستان بافت اتخاذ كرده است.

رييس جمهوري در ادامه تلاش براي ايجاد اشتغال و رفع بيكاري جوانان را از اقدامات مهم دولت براي جوانان عنوان كرد و سهم جوانان بافت از تسهيلات ارزان قيمت زودبازده در سال جاري را يك هزار ميليارد ريال اعلام كرد.

احمدي نژاد از مطالعه براي احداث مجتمع ‪ ۸۰۰‬هزار تني فولاد ،احداث منطقه نمونه گردشگري، تجهيز و تكميل بيمارستان بافت، تسريع در ساخت سد صفارود، تاسيس مركز آموزش فرش، اختصاص ‪ ۱۰‬ميليارد ريال اضافه بر بودجه استاني براي براي دو بانده كردن راه كرمان به بافت و بافت حاجي آباد خبر داد.

رئيس جمهوري همچنين احداث مركز تحقيات گردو، اختصاص بيش از ‪ ۷۰‬ميليارد ريال براي راههاي عشايري ، كمك به ساختمان آموزش عالي براي جوانان بافت ، ساخت دو مجموعه ورزشي مجهز براي دختران و پسران رااز ديگر تصميمات دولت براي بافت اعلام كرد

خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۲/۱۵‬وي ادامه داد: بيمارستان بافت با 80 درصد پيشرفت همچنان معطل مانده و بايد ترتيبي بدهيم كه هرچه زودتر مردم خوب بافت از يك بيمارستان كارآمد برخوردار شوند.

/ 3 نظر / 10 بازدید
جعفر

چون پيش بين همه چيز را پيش بيني کرده بود اين اتفاقات جالب برای شهرمان بوجودآمد پس از اين به بعد اينقدر حرف بد در مورد اين شخص شخيص نفرمائيد و فقط نظرات خود را به صورت فحش حواله کنيد

رضا دهقانی

کاملا موافق هستم اقای جعفر چنين نماينده ای فقط لايق فهش است

رضا

سلام خسته بناشید انشا الله وبلاکتون بتواند جهت ساخت بهتر شهرتان ورساندن حرفهای مردم به مسولان موفق باشد به ماهم سر بزنید خدا نگهدار